Blogeri kde ste?

Pozrime sa na to. Slovensko pozná 3 skupiny pseudoblogerov.
Recenzenti, RSS-kári a Skutoční blogeri

Teraz si položme otázku:

„Čo je skutočným meradlom dobrého blogera?“

Je to počet lajkov? Mentions? Fanúšikov? Počet unikátnych návštev? Kdeže! Možno to neviete, ale ľudí nezaujíma čo práve testujete, čítate, alebo kde ste sa boli pozrieť za „úplatok“ v podobe voľného vstupu.

Michelle Losekoot to vystihla asi najlepšie:

Problém blogerov

Aktuálny článok píšeš preto, lebo si už dávno nič nevypustil? Píšeš, lebo si sa zaviazal, že zrecenzuješ knihu od konkrétneho kníhkupectva? Píšeš lebo píšeš? To nie je blogovanie. Prečo ľudia doslova žerú ružovú pandu, Miša Trubana, Depiho a im blogerov podobných?

Lebo oni píšu na základe skúseností, znalostí a hlavne píšu príbehy zo života.
Skúsenosti! Ahaaa!

Pozri sa napríklad sem, na najlepšie články v roku 2012 na blog.sme.sk Vidíš tam niekde recenzie, eventy a im podobné tematické okruhy? :)

Vyskúšaj, spoznávaj, zaži na vlastnej koži. Píš ako investigatívec. Píš ako skutočný bloger. A hlavne, píš ako človek.

Kvalitný obsah je len tak kvalitný, aký ho jeho autor dokázal napísať. Netvorte kvantitu, ale najmä kvalitu! Netvrdím, že moje blogy sú zmysluplné (to musia posúdiť čitatelia), no ja tiež nepíšem o každej hovadine. To, že Yahoo! kúpilo Tumblr, ešte nie je dôvodom na napísanie článku. Na podobné správy existujú lepšie, kvalitnejšie, no najmä rýchlejšie zdroje informácií.

Poznáš skutočne dobrých Slovenských blogerov/blogerky? Pošli tip a  spoločne obohatíme moju malú databázu najzaujímavejších SVK blogov.