FoodObjav: Aurelica coffee – príbeh ukrytý za rohom (Liptovský Mikuláš)

13. februára 2016
FoodObjav: Aurelica coffee – príbeh ukrytý za rohom (Liptovský Mikuláš)
V deň keď som sa rozhodol, že začnem hodnotiť podniky (aby som tak trochu aj svojou troškou prispel ku skvalitneniu slovenskej gastro kultúry), tak mi ani vo sne nenapadlo, že sa dočkám momentu, keď budem môcť s tak obrovskou radosťou napísať tento článok.

Aurelica Coffee

Ešte aj v tomto momente na ceste domov sa od radosti stále usmievam na celý autobus. Objavil som totiž pred malou chvíľou:

“Miesto, v ktorom som sa cítil byť výnimočný.”

Aurelica Coffee

Aurelica. Pražiareň, kaviareň, či miesto oddychu a dobrej kávy, ktoré nemožno chváliť pre jej dokonalosť (také miesto totiž neexistuje). Za zapamätanie stojí pre jej neskutočnú autentickosť. Je to miesto, ktoré som zažil z 2 pohľadov. Ako nestranný a tichý pozorovateľ, keď sa majiteľ Marek Benikovský snažil nováčikom vo svojej kaviarni vysvetliť filozofiu s ktorou začínal a stále sa jej drží. V druhom prípade, ale už o niekoľko dní neskôr ako hlavný aktér rozhovoru. Rozprávajúc sa s jej majiteľom, sediac hneď veľa stroja na kávu (popíjajúc asi tu najlahodnejšiu kávu z Aeropressa) a pýtajuc sa aj tie najdetalnejšie otázky o jeho kávových začiatkoch.

Aurelica coffee

Nechcem vás unudiť zbytočne nafúknutými chválospevmi, prečo by ste ich navštíviť. Áno, pražia si kávu na vlastnej pražičke a áno, majú kávu za smiešny peniaz ktorej hodnota by mala byť rozhodne vyššia. O to ale nejde. Radšej vám to skrátim do nasledujúceho poznania:

Aurelica Coffee

Pokiaľ máte radi nie dobrú, ale skvelú kávu a chcete vo svojom živote prvýkrát pocítiť spojenie zanietenosti, odovzdanosti s chuťou vlastnej napraženej kávy, ktorá vám na vašich chuťových pohárikoch rozpovie svoj vlastný príbeh, tak prežiareň Aurelica je tým pravým miestom. Marek vo všetkej skromnosti a profesionalite prepája tieto svety v jeden až neuveriteľný, ale za to skutočný zážitok.
Marekom spolu s Aurelicou bude u mňa už navždy hrať na popredných miestach v kávovom svete.

Ďakujem za toto poznanie!


FoodObjav rating
★★★

Aurelica coffee na webe

Pozn.: A nie, Marek o mne a mojom blogu až do vydania nič nevedel a to s väčším potešením mi je, že som mohol tento objav vo všetkej tajnosti dokončiť. Svoje 3 hviezdy si 100% zaslúži. 🙂 Poctite ho svojou návštevou a posúďte sami.

 

Pripojte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predchádzajúci článok Novší článok