FoodObjav: Illimité Coffee Roasters (Banská Bystrica)

8. augusta 2016
FoodObjav: Illimité Coffee Roasters (Banská Bystrica)
Netrvalo to ani tak dlho a opäť ma dokázalo Slovensko prekvapiť ako krajina plná odhodlaných, talentovaných a šikovných ľudí. Je síce tomu už dlhší čas, čo som prvýkrát narazil na produkty od značky Illimité Coffee Roasters, ale o to väčšiu radosť mi robí, keď môžem písať tento najnovší článok.

Illimité Coffee Roasters, ako pomerne mladá pražiarnička, za ktorou stojí mladý a sympatický chalan Lukáš Kubíny. Káva, ktorú Lukáš praží zaujme už od prvej chvíle čo ju ochutnáte.

Odhodlaný detailista, hnaný svojou vlastnou vášňou pre kávový svet

Aby som bol čo najstručnejší, tak vám prezradím, prečo si Illimité Coffee zaslúži vašu pozornosť.

Illimité Coffee Roasters

Všetko začína od samotnej kávy, ktorá očarí a každým novým dúškom neprestáva prekvapovať vaše zmysly. Ide o výberovú kávu, v ktorej zacítite najmä chuť príjemného ovocia.

Naposledy som aj ja sám ochutnal 2 výberovky zo Salvadoru a z Brazílie, ktoré boli veľmi príjemným prekvapením nielen pre mňa ale aj ľudí, ktorým som ju dal ochutnať.

Prekvapivo tento typ káv dokáže presvedčiť k ich pitiu aj ľudí, ktorí „kávu nemusia“. Potvrdené vlastným subejktívnym testom :). Viaceré chute káv od Illimité sú svetom samým o sebe. Nenájdete v nich žiadne prepražené a kyslé tóny, ako je to zvykom u iných komerčnejších značiek. Chute, ktoré tieto napražené krásky ponúkajú, vám kompletne zamotajú jazyk. Rovnako vás dokonale utvrdia v tom, že za každou skvelou kávou sa ukrýva najmä kvalitný pražiar.

Pokiaľ sa v blízkej budúcnosti dostanete k čerstvo napraženej várke, tak vás určite poteší fakt, že Lukášovi veľmi záleží aj na ekológii. Túto skutočnosť nedávno potvrdil aj na Facebooku, kde predstavil nové „eco-friendly obaly“ a preto mu rozhodne dávam palec hore aj za tento jeho postoj.
Za produktami Illimité sa okrem profesionálneho prístupu vyníma aj ich osobitý dizajn, ktorý očarí asi každého, kto ich kedy mal možnosť vidieť naživo.


Kvalita, profesionalita, ľudskosť a ekologické rozmýšľanie, ktoré sa ukrývajú za kávami Illimité si razia veľmi jednoznačnú cestu do zoznamu mojich FoodObjavov.

Illimité Coffee Roasters

Preto som veľmi rád, že Lukáš a jeho Illimité Coffee Roasters získavajú, vôbec ako prvý Foodobjav bez kamennej prevádzky:


FoodObjav rating
★★★

Illimité Coffee Roasters na webe


Čo sa mi dostalo do uší, tak Lukáš už teraz plánuje veľké zmeny. Začína to pomalým sťahovaním firmy a keď to všetko dobre dopadne, tak nový rok prinesie možno ešte zaujímavejšiu novinku. Preto ho určite sledujte, lebo sa je na čo tešiť.

Doterajšie priestory Illimité Coffee Roasters v Banskej Bystrici

Illimité Coffee Roasters

Illimité Coffee Roasters

Illimité Coffee Roasters

Illimité Coffee Roasters

Pripojte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predchádzajúci článok Novší článok