FoodObjav: Kaviareň Shakespear (Žiar nad Hronom)

27. februára 2015
FoodObjav: Kaviareň Shakespear (Žiar nad Hronom)
Shakespear - Byť, či nebyť?
Shakespear – Byť, či nebyť?
Hneď v úvodníku novej tématiky mám to šťastie, že aj vďaka mojej priateľke občas zavítam do mesta Žiar nad Hronom. Pri jednej z týchto príležitostí sme kráčajúc mestom narazili na vtedy renovujúce priestory, ktoré hlásali: „Čoskoro otvárame“. Nie, nebolo to na nich napísane :). Ale to množstvo pohybujúcich sa robotníkov a dovtedy neobsadené priestory v kultúrnom centre napovedali, že sa tu bude niečo diať. Netrvalo dlho a asi 2 týždňe po tomto „stretnutí“ sme zistili, že v Žiari sa schyľuje k otvoreniu novej kaviarne. Poviete si, „ďalšia kaviareň“. My sme boli na tom rovnako, ale to len do momentu, keď sme zistili, že…

atmosféra je to, čo robí Shakespeare-a výnimočným.

Shakespear-9

Myslieť si, že dobrá kaviareň znamená mať iba dobrú kávu, tak sa mýlite. V mojom ponímaní dať status kaviarni „skvelá, alebo dobrá“, znamená prepájať niekoľko vecí naraz. Dobrá káva je základ, ale skutočnú hodnotu týmto miestam dávajú najmä ľudia. Môžete mať aj najlepšiu kávu, ale keď obsluhá stojí za…. No veď viete, tak ani tá najlepšia káva sveta to nezachráni.

U Shakespeare-a sú naštastie títo ľudia viac ako prívetiví a ľudskí. Sympatický pán, ktoré ho som mal možnosť stretnúť v tomto podniku už 3x, je tým, čo sa mi na veľmi dlhú dobu zafixovalo do podvedomia. Spojením dobrej kávy, príjemných ľudí a ešte krajšieho interiéru by som tejto kaviarni veľmi rád udelil pomyselný status „skvelá kaviareň“. Ak by existovalo miesto, kam by sa mali všetky novo-vznikajúce (ale aj tie existujúce) kaviarne ísť školiť, tak by som rozhodne ukázal týmto smerom. Do Žiaru nad Hronom.

Káva ako z rozprávky
Káva ako z rozprávky
Shakespeara, alebo Júliu – pomenovanie káv, ktoré v sebe kombinujú kvalitné espresso s čerstvým ovocím a ďalšími skvelými prísadami. A toto sú len niektoré z mnohých prekvapení, ktoré tu môžete zažiť.

Okrem dobrej kávy za super cenu a skvelej obsluhy, toto miesto podčiarkuje aj fakt, že každý týždeň sa tu organizujú tematické piatky. Mal som to šťastie, že sme zavítali na predstavenie pána Feldeka, ktorý nás príjemne prekvapil ako vtipný moderátorský doprovod svojej dcéry. Jeho dcéra nás zas ohúrila svojimi speváckymi schopnosťami. Preto ak budete mať niekedy cestu do Žiaru a budete sa chcieť kultúrne vyžiť pri šálke skvelej káve, tak si hoďte do navigácie ich adresu.

FoodObjav rating
★★

Rozhodne budete očarení.
@Smoliak

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

Kaviareň Shakespear - Žiar nad Hronom

2 Komentáre

 • Katarína Matyášová

  3. marca 2015 at 16:36

  Zábery lákavé ,cez sklo som nakukla a po doliečení som tam , aby som si ju vychutnala !
  Konečne miesto, na na ktorom sa budeme cítiť ZÁŽITKOVO pri skvelej káve.

  1. Smoliak

   3. marca 2015 at 19:34

   Som rád, že ťa to oslovilo. Rozhodne odporúčam vyskúšať ich špeciálne kávy s ovocím :). A pokiaľ ti čas dovolí, tak to riskni na jeden z ich tematických piatkov. Rozhodne neoľutuješ! A inak, skoré uzdravenie 🙂 !

Pripojte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predchádzajúci článok Novší článok