Jablčno – Tonic a nieALKO | Testovačka

22. mája 2017
Jablčno – Tonic a nieALKO | Testovačka

Trvalo to síce dlhšie, ale opäť sa mi podarilo dať dokopy novú vec z testovačiek. Pred pár dňami sa mi dostali do rúk a na stôl nové zaujímavosti od Jablčnô. Ich asi najznámejší sajder netreba istotne predstavovať, kedže o jeho vyladenosti a chuti ste sa mohli dočítať aj vo veľkom teste ciderov vyrábaných na Slovenku. Priznávam, že tieto novoty nie sú až také nové. Vznikli ešte v minulom roku, ale akosi sa mi podarilo ich prehliadnuť. Preto som rád, že sa napokon táto vec ku mne dostala môžem sa o nich pre vás rozpísať.

Čo iné ako sajder teda Jablčnô ponúka?

Tonyk

Tonyk

Kedže nie som odborník degustátor, tak som si dovolil pri oboch nápojoch robiť poznámky počas degustácie. V prípade Tonyku som cítil nasledovné:

Hneď po otvorení v nápoji ucítite príjemnú jablkovo-karamelovú vôňu, ktorá je až opisne povedané cukríková. Penitosť Tonyku je veľmi príjemná a nevtieravá, takže poteší a neschováva pred vašimi chuťovými pohárikmi skutočné ovocné a bylinné chute. Na začiatku vyvážená chuť s horkým koncom a s malou príchuťou karamelu podčiarkuje výborne zladenú kombináciu vôní a chutí.


nieALKO

nieALKO

Kedže v tomto nápoji absentuje alkohol, tak na oplátku prekvitá ovocná vôňa jabĺk, ktorú sprevádza vyvážená vôňa bylín. Osobne som v chutiach zacítil výrazný podiel šípky, ktorá tomuto nápoju dodáva osobnosť. Sladká chuť jabĺk v kombinácii s veľmi jemnou perlivosťou chutí naozaj skvelo. Na rozdiel od Tonyku je farba tohto nápoja oku veľmi príťažlivá až prírodná.

Dobre vychladené. #niealko #sneh #slovakia #cider #sajder #jablcno

A post shared by Jablčnô (@jablcno) on


Za akú cenu si ich viete zakúpiť?

Názov Objem Cena Cena za liter
Tonyk 0,275 l 1,67 eur 6,072 eur
nieALKO 0,275 l 1,67 eur 6,072 eur

*Uvádzané ceny kopírujú ceny, za ktoré sa mi ich podarilo kúpiť v predajnej sieti Metro.

Ako je na tom ale zloženie?

Názov Zloženie Objem alkoholu
Tonyk Mušt zo slovenských jabĺk (60%), voda, chinín, kyselina citrónová, kuler, CO2 0%
nieALKO Mušt zo slovenských jabĺk (60%), bylinný odvar (voda, byliny), CO2. 0%

Záverečné hodnotenie: Kedže v prípade týchto nápojov ide slovenský počin, tak jeho zmienka nemohla obísť môj blog. Jablčnô aj týmito produktami dokazuje, že svetové veci sa dajú robíť aj na našom malom Slovensku. Sám som zvedavý, kam sa táto firma posunie v najbližšom období, pretože z môjho pohľadu spracovateľ jabĺk môže naozaj priniesť ešte veľa zaujímavého do slovenskej gastro sféry.

Verím, že sa vám tento článok prihovorí natoľko, že pri najbližšej príležitosti neodoláte a spomenuté nápoje sa rozhodne ochutnať. Určite mi dajte vedieť! 🙂

Váš @Smoliak

Pripojte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predchádzajúci článok Novší článok