Najlepšie hotely pre rodinné pobyty

20. júna 2024greativity
Najlepšie hotely pre rodinné pobyty

Dovolenka s malými deťmi môže byť výzvou, ale aj plná nádherných spomienok. Aby si aj deti užili váš pobyt naplno, je dôležité vybrať si vhodný detský wellness hotel alebo rezort, prípadne sa ubytovať v blízkosti zaujímavých atrakcií pre deti.

Ak premýšľate, kam vyraziť s deťmi na pobyt a hľadáte ideálne miesto pre oddych celej rodiny, Slovensko má širokú škálu možností. Rodinné pobyty sú svojim zameraním často hľadané. Poďme sa spolu pozrieť na najlepšie hotely pre deti, ktoré určite splnia všetky požiadavky a záujmy vašich najmenších.

 1. Hotel Sitno Forest Resort (Vyhne)

Dovolenkový raj pre rodiny s deťmi je Hotel SITNO**** Forest Resort, ktorý patrí do siete TRINITY Hotels & Resorts, ktorá zahŕňa aj Hotel SENEC na Slnečných jazerách a ATRIUM Hotel v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách. Tento hotel, obklopený krásnym horským prostredím Štiavnických vrchov, sa nachádza vo Vyhniach, asi 40 km od Zvolena, necelých 60 km od Banskej Bystrice a 165 km od Bratislavy. Jeho centrálna poloha na strednom Slovensku zabezpečuje jednoduchú dostupnosť z akéhokoľvek miesta v krajine.

Tento dovolenkový raj pre rodiny ponúka špičkové babyfriendly služby, ktoré sú detailne premyslené pre rodiny. Hotel sa hrdo hlási k mottu: „U nás si oddýchnete aj Vy, rodičia!“ Ak chcete počas dovolenky zabaviť svoje deti, nemusíte opustiť hotel. Na mieste nájdete množstvo služieb, atrakcií a priestorov, kde sa deti rôzneho veku zabavia. Profesionálny animačný tím „Animation team by Trinity“ sa postará o bohatý program pre deti. Vy sa môžete pripojiť k aktivitám s deťmi, alebo si dopriať oddych pri káve či relaxačnú masáž v hotelovom wellness centre. Hotel ponúka aj nonstop stráženie detí od 4 rokov v detskom svete MiniMe.

Medzi ďalšie zaujímavé priestory v Hoteli Sitno patria kulinárske štúdio Foodie, kinosála MediaTro, Game Zone a umelecké štúdio Art Club. Deti môžete prihlásiť na zážitkovú školu varenia alebo kreatívne dielne. Hotel Sitno má aj vodný svet a wellness centrum, ktoré zahŕňa detský vodný svet s baby bazénom, junior bazénom, toboganom, detskou šmýkačkou a ďalšími atrakciami.

 1. Hotel SENEC Aqua Resort

Ako rodinný hotel s aquaparkom na Slnečných jazerách je pre dokonalú dovolenku s malými deťmi odporúčame Hotel Senec, ktorý sa nachádza na brehu Slnečných jazier. Tento baby friendly hotel s aquaparkom v Senci, približne 25 km od Bratislavy, ponúka množstvo zábavy pre deti pod dozorom skúsených animátorov, zatiaľ čo rodičia môžu relaxovať v 4 Elements Day Spa wellness centre.

Hotel Senec, člen siete Trinity Hotels & Resorts, je ideálnym miestom na víkendový pobyt alebo letnú dovolenku. Zábava tu nikdy nekončí. Deti môžu tráviť čas v detskom svete MiniMe s rozlohou 300 m2, učiť sa variť v škole Foodie, tvoriť v Art klube, hrať sa v GameZone alebo sledovať rozprávky v súkromnom kine Mediatro. Hostia hotela majú tiež prístup do Aquaparku Senec s množstvom vodných atrakcií.

Hotel Senec ponúka rodinám s deťmi špičkové služby a bohatý program s animátormi. Pre deti sú pripravené celodenné animácie s maskotmi Čľupkom a Vlnkou. Vnútorný detský svet MiniMe umožňuje deťom bezstarostnú zábavu, od skákania a behania, po maľovanie a rozvíjanie kreativity. K dispozícii sú trampolíny, preliezky, šmykľavky, guličky, mini trhovisko a priestor pre malých farmárov, hasičov a princezné. Deti od 4 rokov môžete zveriť animátorom a venovať sa svojim aktivitám.

Vonkajší športovo rekreačný areál ponúka mega trampolínu, nafukovací hrad so šmykľavkou, futbalové bránky, kolobežky, šliapacie motokáry, vodné bicykle, paddleboardy a tenisové kurty, vhodné pre deti aj rodičov.

Ak hľadáte hotel blízko Bratislavy pre aktívnu rodinnú dovolenku s množstvom vodných radovánok, Hotel Senec Aqua Resort je pre vás ideálnou voľbou.

 1. Hotel Atrium, Nový Smokovec

Ako baby-friendly hotel v Tatrách s programom pre rodiny s deťmi je Atrium Hotel v Novom Smokovci, tretí člen siete Trinity Hotels & Resorts, sa nachádza v malebnom horskom prostredí Vysokých Tatier, pri lyžiarskom stredisku Jakubkova lúka. Ak plánujete dovolenku s deťmi v Tatrách, Atrium Hotel je tou správnou voľbou. Tento hotel, s detailne prepracovanými službami pre rodiny, sa radí medzi najlepšie hotely pre deti v našom výbere.

V tomto baby-friendly hoteli nemusíte hľadať program pre deti či cestovať za atrakciami. Všetko, čo potrebujete pre skvelú rodinnú dovolenku, nájdete pod jednou strechou. Deti si užijú spoločnosť hotelových maskotov Skalky a Ozvenky a animačné programy pod vedením profesionálnych animátorov. Hotel ponúka širokú škálu vybavenia a služieb, podobne ako ostatné hotely v sieti Trinity:

 • Kulinárske štúdio Foodie s kurzami varenia
 • Súkromné kino Mediatro
 • Umelecké štúdio ArtClub s profesionálnymi kreatívnymi dielňami
 • MiniME, jeden z najväčších detských kútikov vo Vysokých Tatrách s možnosťou opatrovania detí
 • Vodný svet 4Elements Aqua s bazénmi a Vitálny wellness svet so saunami
 • Bowling bar s dvoma bowlingovými dráhami
 • GameZone so stolným futbalom, air hockey, šípkami a x-boxom

Kým sa deti bavia, rodičia si môžu dopriať masáž alebo oddych pri káve. Ak sa rozhodnete počas dovolenky opustiť hotel, v lete môžete objavovať krásy Vysokých Tatier a v zime si zalyžovať v blízkych lyžiarskych strediskách. Hotel Atrium je ideálnym miestom pre dokonalú dovolenku, kde si celá rodina užije spoločné chvíle.

 1. Wellness Hotel Chopok, Jasná (Demänovská dolina)

Ako hotel pre rodiny s deťmi v Nízkych Tatrách je Wellness Hotel Chopok**** sa nachádza v atraktívnej lokalite strediska Jasná v Nízkych Tatrách a riadi sa mottom: „Šťastné deti, šťastní rodičia“. Tento luxusný hotel v Demänovskej doline splní vaše očakávania o ideálnej rodinnej dovolenke na Slovensku.

Vo Wellness Hoteli Chopok sa deťom venuje špeciálna pozornosť. Hotel má dve wellness centrá – jedno len pre dospelých a druhé pre rodiny s deťmi, kde rodičia môžu z plaveckého bazéna sledovať svoje deti hrajúce sa v bazéniku. Ubytovanie zahŕňa priestranné rodinné izby s oddelenými spálňami a dvoma kúpeľňami.

Pre detských hostí sú k dispozícii detský bazén, detské kútiky, herňa a detské ihrisko. Hotel ponúka detské župany, menu, stoličky, nočníky, vaničky, postieľky a prebaľovacie pulty. Detský kútik „Chopíkov detský svet“ s rozlohou 60 m² je plný možností na zábavu. Herňa poskytuje Air hockey, stolný futbal a automobilový trenažér.

Deti môžu rozvíjať svoje kuchárske schopnosti v detskej škole varenia, ktorá sa počas letných mesiacov koná trikrát do týždňa. Hotel tiež organizuje kurzy baby plávania pod vedením skúsených inštruktoriek.

Ak to počasie dovolí, deti sa môžu zabaviť na detskom ihrisku za hotelom. V letnej sezóne a počas špeciálnych termínov sú pripravené animačné programy s profesionálnymi animátormi. V okolí hotela nájdete zábavné atrakcie ako Aquapark Tatralandia a Vodný park Bešeňová.

Navštívte Hotel Chopok a presvedčte sa, že rodinná dovolenka na Slovensku môže byť príjemná nielen pre deti, ale aj pre rodičov.

 1. Hotel Hubert, Gerlachov (Vysoké Tatry)

Ak hľadáte útočisko v horskom prostredí ďaleko od rušných rekreačných centier, Hotel Hubert je výbornou voľbou. Tento hotel, ideálny pre rodiny s deťmi aj pre páry, sa nachádza pod štítmi Vysokých Tatier, asi 2 km od obce Gerlachov. V hotelovom areáli si môžete vychutnať pokoj, čistý horský vzduch a nádhernú prírodu všade navôkol.
Súčasťou hotela je Zverofarma Hubert – malá zoologická záhrada, ktorá je obľúbená u rodín s deťmi. Na farme môžete vidieť lamy, klokany, kone, poníky, somáre, kozy a zajace. Niektoré zvieratká môžu deti aj pohladkať. V určitých dňoch sa organizujú prehliadky zverofarmy, kde sa môžete dozvedieť zaujímavosti o zvieratách, nakŕmiť ich určeným krmivom alebo sa s nimi odfotiť. Deti sa môžu tiež povoziť na koni alebo poníkovi.

V Hoteli Hubert nájdete vonkajšie detské ihrisko, minigolf, detskú lanovku, detský kútik s hračkami a detské kino. V letných mesiacoch a počas špeciálnych termínov hotel ponúka bohatý animačný program pre deti s tvorivými dielňami, zábavnými kvízmi a mini diskotékou. V zime, ak to počasie dovolí, môžu hostia využiť sánkovanie, bežecké lyžovanie a korčuľovanie na klzisku. Hotel tiež disponuje wellness centrom, do ktorého majú hostia prístup počas pobytu.

Navštívte Hotel Hubert v Gerlachove a načerpajte energiu z okolitých krás Vysokých Tatier. Vaše deti si pobyt užijú naplno.

Pripojte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predchádzajúci článok