Jednoducho začni!

14. marca 2013
Jednoducho začni!

Neviem či je to zle nastavenou spoločnosťou, ale nech sa pohnem kamkoľvek, všade počúvam to isté. Narážam na spoločensky akceptovaný negativizmus a názor ako je všetko možné len vtedy, keď poznám ľudí na „správnom mieste“. Určite sa vám vybavia klasické frázy ako: Myslím si, že to nemá budúcnosť. Myslím si, že je to strata času. Myslím si, že to sa nedá. Je zaujímavé, že posledné obdobie dokazuje pravý opak. Dá sa to.

Uvedomenie si vlastnej hlúposti

Pred pár dňami som sa zúčastnil jednej neuveriteľnej prednášky, s cieľom dozvedieť sa čo to o zdravej výžive. Človek by čakal, že si odtiaľ odnesie plno rád čomu sa vyhýbať, alebo v lepšom prípade čoho jesť ešte viac. Napokon som si odniesol toho omnoho viac . A to myšlienku, ktorú vyslovil hlavný predstaviteľ Peter Planieta počas času vyčleneného na otázky:

Myslieť znamená hovno vedieť

Skúsme si takú hru:Dajme tomu, že mám v zadnom vrecku na nohaviciach ukrýtú nejakú vec a ja od vás chcem, aby ste mi povedali čo to je.

„Väčšina z vás v tomto momente začala premýšľať a kalkulovať, čo tam asi tak môžem mať? Mobil, alebo kľúče?“ A to je ten moment, keď si domýšlate. Domýšlať si, znamená hovno vedieť.

Nekalkulujte!

Alebo ešte lepšie, prestaňte rozprávať a premýšľať o tom, ako sa celý vesmír spolčil proti vám a jednoducho začnite makať!

Svet nebol stvorený pre lenivcov a vyhováračov. Úspešní sú len tí, ktorí miesto zbytočných rečí makajú na tom, čo považujú za správne a vidia v tom hlbší zmysel. A kto vie, možno počas vašej vlastnej cesty a za vlastnými snami zistíte, že vám to dalo omnoho viac ako ste napokon predpokladali.

Ja som napr. začal behať s cieľom, že o rok odbehnem aspoň polmaratón. Teraz už viem, že nie je ani tak dôležité či to vôbec o rok zabehnem. Dôležité je to, že som sa začal vďaka pobehovaniu po meste na ľudí oveľa viac usmievať :).

Život je náročná cesta a je len na vás či budete nadávať a vyhovárať sa, alebo sa jednoducho chytíte a začnete si budovať vlastné šťastie. Pretože, kým vy pindáte, iní už začali makať na svojom vlastnom šťastí.

2 Komentáre

 • Anonym

  15. marca 2013 at 8:43

  „Drina,Prax,až potom to môže začať,
  talent je ti na velku piču ked nevieš makať..“

 • Michal

  23. mája 2013 at 16:26

  ja poznam niečo podobné: ,,Neschopný vysvetľuje´´ a je to aj pravda vôčšina ľudí stále iba vysvetľuje prečo to nejde a prečo to práve oni nemôžu. Mali by sa skôr zamerať na to ako to vysvetliť, prečo by to malo fungovať a pod.

Pripojte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predchádzajúci článok Novší článok